W Katwijk (Holandia) dr J. J. Troost, Dyrektor Badań Naukowych oraz dr C. Bax, Przewodniczący Grupy Oceny i Jakości Przemysłu Farmaceutycznego, przeprowadzili badanie, które dowiodło wysokiego działania ujędrniającego i zwiększającego składników, potwierdzając sukces w przypadku 80 % kobiet, które stosowały produkt. Opierając się na przeprowadzonych badaniach oraz dziesięcioletnim doświadczeniu na tym polu, rozwinięto i stworzono produkt, który łączy w sobie skuteczność i bezpieczeństwo.

Pewność jaką dają składniki BUST – UP opiera się na badaniach, które dowodzą ich skuteczności w pobudzaniu wzrostu objętości piersi i zmniejszeniu degradacji struktury tkanki podtrzymującej oraz ich dobroczynnego wpływu na organizm.Oregon State University (USA) kierował kompleksowymi badaniami nad chemią i biologią chmielu. Utrecht University, Wydział Medycyny i Chemii, dr Van den Berg oraz Beukelman opracował badanie na temat składników tabletek. Badania kliniczne PS-20062 zrealizowane przez PharmaScope w OmniMed (Holandia) pod kierunkiem prof. dr Labadie, dowiodły skuteczności połączenia składników zawartych w tabletkach w osiąganiu efektu jędrności oraz powiększenia piersi.

Produkt jest przebadany w Polsce przez Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, który wydał pozytywna opinie na temat tego produktu potwierdzając jego naturalne składniki.

Tabletki posiadają świadectwo PZH. Są zarejestrowane w Rejestrze Suplementów Diety który prowadzi Główny Inspektor Sanitarny pod nazwą: Bust Up Kuracja Powiększająca Biust Tabletki, wyprodukowana przez Dusart Pharma w Holandii.